برگزاری کلاس های آموزشی توسط اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو

10 دی 1398

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو ، در روز یکشنبه مورخ 98/9/24 کلاس های آموزشی از سوی اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو با عناوین "آشنایی با ملزومات آزمایشگاهی و کاربردهای آن"، " آشنایی با ملزومات دندانپزشکی" و " آموزش سامانه ستاد " در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید. این دوره  با حضور کارشناسان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئولین فنی و کارشناسان تجهیزات پزشکی مراکز درمانی و کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های استان برگزار شد.

آقای حسین اسماعیلی مسئول اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو نکات مهمی را در خصوص خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی جهت شرکت کنندگان ارائه نمودند که از جمله مهمترین نکات می توان به موارد ذیل اشاره نمود .

­- به منظور حمایت از تولید داخلی، بایستی خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی ایرانی در اولویت قرار گیرد و همچنین در صورت مشاهده مشکل کیفی و یا حادثه ناگوار ناشی از مصرف ملزومات پزشکی، فرم گزارش اختصاصی مشکلات و حوادث ناگوار ملزومات پزشکی تکمیل و به همراه نمونه کالا به معاونت غذا و دارو ارسال شود واین موضوع در ارتقاء کیفیت محصولات داخلی حائز اهمیت و نقش بسزایی در روند تولید دارد.

- کلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی از تاریخ 98/9/1 و کلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی تولیدی از تاریخ 98/11/5 مشمول الصاق برچسب اصالت کالا می باشند. در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، مراتب جهت پیگیری کارشناسان، به معاونت غذا و دارو ارسال گردد.

- نظر به مکاتبات انجام شده از سوی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، به منظور اجرای بند ح تبصره 17 قانون بودجه سال 1398 کل کشور، بودجه دارو و ملزومات پزشکی از سایر اقلام تفکیک شده و درآمد حاصل از خرید و فروش دارو، لوازم و تجهیزات مصرفی پزشکی بایستی صرفا جهت پرداخت هزینه تامین دارو و تجهیزات پزشکی به مراکز توزیع کننده پرداخت شود.

 


کلمات کلیدی:
آموزش     تجهیزات.پزشکی    

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >