حضور اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو در نمایشگاه مبارزه با قاچاق

20 مهر 1401

به مناسبت هفته نیروی انتظامی، در تاریخ 1401/7/19 نمایشگاه مبارزه با قاچاق در محل فرماندهی مرزبانی استان بوشهر برگزار شد. اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو با برپایی غرفه، ارائه نمونه اقلام کشف شده و توزیع پمفلت های آموزشی در خصوص برچسب اصالت تجهیزات و ملزومات پزشکی در این نمایشگاه حضور یافت.

آقای اسماعیلی رئیس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو اعلام کردند امروزه مصرف وسایل پزشکی دارای اصالت یک ضرورت است. اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو با پایش مستمر مراکز تولید،توزیع و عرضه این اقلام همواره در تلاش جهت سامان دهی چرخه خرید و مصرف وسایل پزشکی جهت صیانت از سلامت مردم بوده است . بیمارستان ها به عنوان اصلی ترین مراکز مصرف کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی، وظیفه خطیری در این حوزه بر عهده دارند. ارتقا دانش شهروندان در خصوص اقلام سلامت محور یکی از مهمترین مولفه ها در پیشگیری از کالاهای قاچاق و تقلبی می باشد ،بنابراین این اداره اهتمام خود را جهت توانمندسازی مردم از طریق آگاهی بخشی و آموزش همگانی بکار خواهد برد تا سلامت عمومی تحقق یابد. ضمنا، شهروندان محترم می توانند جهت بررسی و استعلام اصالت یا شناسه رهگیری کالاهای سلامت محور به سامانه تیتک سازمان غذا و دارو به آدرس https://ttac.ir/Inquiry مراجعه نمایند.

شایان ذکر است در این نمایشگاه، علاوه بر معاونت غذا و دارو، سایر ارگان ها از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و مرکز تحقیقات دانشگاه پیام نور حضور داشتند.

 


کلمات کلیدی:
تجهیزات     پزشکی.نمایشگاه     مبارزه     قاچاق    

تاریخ بروز رسانی:   8 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >